1% dla Fundacji FONIS

1% dla Fundacji FONIS.W Polsce, podobnie zresztą jak w wielu krajach Europy i świata, trwa walka z koronawirusem. Wiele instytucji zawiesiło swoje działania albo przeniosło je na później. My również musieliśmy odwołać „dyżury PIT” naszej wolontariuszki, w czasie których mogliście otrzymać pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych. Niemniej jednak obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym pozostał niezmienny. Czas rozliczenia mija z końcem kwietnia.

Przypominamy, że rozliczając PIT, możecie przekazać 1% dla Fundacji FONIS. Aby to uczynić, należy wpisać w formularzu PIT nasz numer KRS, czyli 0000543679. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób naszych działań na rzecz niesłyszących i niewidomych.

Wolontariusze Fundacji FONIS przygotowali specjalny klip zachęcający do wsparcia naszej organizacji. Zapraszamy do obejrzenia:

 

Informujemy, że już drugi rok z kolei Ministerstwo Finansów przygotowuje zeznanie podatkowe dla każdego obywatela. Jego wersję elektroniczną możecie znaleźć na stronie www.podatki.gov.pl. Aby uzyskać dostęp do swojego e-pit, musisz potwierdzić swoją tożsamość. Uczynisz to poprzez podanie numeru pesel oraz odpowiednich z kwot z PIT-u za rok 2018. Korzystanie z Portalu Podatkowego jest bardzo intuicyjne i nie powinniście mieć większych problemów z rozliczeniem.

Gdy już zweryfikujecie swoje zeznanie podatkowe przygotowane przez Ministerstwo Finansów i wszystko jest w porządku, możecie wysłać je drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego. Nie zapomnijcie w rubryce 1% wpisać numeru KRS naszej fundacji🙂

%d bloggers like this: