„A może Maryja była głucha?”

„A może Maryja była głucha?” To fragment spektaklu jasełkowego „W ciemności i ciszy narodził się…”, który przygotowali wolontariusze Fundacji FONIS. W miniony piątek spektakl obejrzeli klerycy i przełożeni wrocławskiego seminarium duchownego, natomiast dziś pokazaliśmy go mieszkańcom Trzebnicy. Wśród nich byli głównie wierni z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. W obu miejscach spotkaliśmy się z ciepłym i serdecznym przyjęciem, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Tymi występami rozpoczynamy kolejny sezon jasełkowy. W niecodzienny sposób przedstawiamy historię narodzin Pana Jezusa, w której Jego Matka, Maryja, jest głucha, a św. Józef niewidomy. To nie tylko intryguje widza i zachęca do uważnego oglądania, ale również pokazuje problemy, z jakimi spotykają się ci, którzy nie słyszą i ci, którzy nie widzą. Celem tak przygotowanego przedstawienia jest uwrażliwienie odbiorców spektaklu na świat osób niesłyszących i niewidomych.

Jeśli ciekawi Was taka historia i chcielibyście zobaczyć, jak głuchy pasterz (bo taki też gra w spektaklu) ratuje z opresji pozostałych pasterzy, a także jak Gwiazda gubi niewidomych Trzech Króli, to zapraszamy serdecznie. W tym miesiącu zagościmy jeszcze z jasełkami w kościele Macierzyństwa NMP na wrocławskich Pilczycach (13.01.2019, godz. 11.15), kościele Ducha Świętego na wrocławskich Hubach (20.01.2019, godz. 10.30), jak również w kościele NMP Różańcowej w Kiełczowie (27.01.2019, godz. 12.30).

Zapraszamy!

 

a może Maryja była Głucha3 - „A może Maryja była głucha?”a może Maryja była Głucha2 - „A może Maryja była głucha?”a może Maryja była Głucha - „A może Maryja była głucha?”

%d bloggers like this: