Coraz bliżej święta…

Coraz bliżej święta… a jeśli święta Bożego Narodzenia to czas, by przygotować szopkę. W kościele NMP na Piasku we Wrocławiu już od trzech miesięcy trwają prace, by uruchomić wszystkie elementy ruchomej szopki. Jej tradycja sięga lat 60-tych ubiegłego wieku, kiedy to ówczesny duszpasterz niesłyszących – ks. Kazimierz Błaszczyk, rozpoczął zwyczaj budowania świątecznej ekspozycji.

Ruchoma szopka na stałe wpisała się w koloryt miasta i po ponad pięćdziesięciu latach wciąż się kręci. Dba o to Fundacja FONIS wraz z Duszpasterstwem Niesłyszących i Niewidomych. Nasi wolontariusze natomiast dokładają wiele starań, by wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Uroczyste otwarcie kolejnego sezonu ruchomej szopki na Piasku odbędzie się w wigilię Bożego Narodzenia. Po Pasterce odprawionej w języku migowym (godz. 21.00) rozbłysną wszystkie światełka ekspozycji, w której centralnym punktem jest święta Rodzina z małym Dziecięciem w kołysce.

Zapraszamy nie tylko wrocławian, ale także turystów do odwiedzania ruchomej szopki. Szopkę będzie można podziwiać aż do 2 lutego 2019 roku.

Godziny otwarcia:

  • I i II dzień świąt – godz. 13.00 – 18.00
  • niedziele i święta – godz. 14.00 – 18.00
  • dni powszednie – godz. 10.00 – 18.00

Serdecznie zapraszamy!

%d bloggers like this: