Dzień Głuchych na Ostrowie Tumskim

Dzień Głuchych na Ostrowie Tumskim. W niedzielne popołudnie wspólnie z grupą około 50 osób niesłyszących i słabosłyszących odkrywaliśmy tajemnice Ostrowa Tumskiego. Z okazji Dnia Głuchych Fundacja FONIS przygotowała dla swoich podopiecznych wycieczkę, w czasie której odwiedziliśmy 6 miejsc. Wśród nich były m.in. ruiny zamku Piastów Śląskich, kościół św. Krzyża, a także seminarium duchowne. W czasie zwiedzania okazało się, że o istnieniu niektórych miejsc zwiedzający wrocławianie nie wiedzieli. Ponadto nie do wszystkich na co dzień można wejść.

Drugą częścią wydarzenia był konkurs sprawdzający, co zapamiętaliśmy ze zwiedzania. Uczestnicy musieli nie tylko podać odpowiedzi do zadań rozwiązywanych w czasie zwiedzania, ale także odpowiedzieć na pytania dotyczące historii Ostrowa Tumskiego. Okazało się, że rywalizacja była bardzo zacięta, bo wszyscy doskonale zapamiętali informacje przekazywane w trakcie zwiedzania. Konkurs rozstrzygnęła dopiero dogrywka z najtrudniejszymi pytaniami. Zwycięska drużyna, której animatorem była wolontariuszka Magdalena, otrzymała nagrody, zaś wszystkich uczestników zaprosiliśmy na pizzę.

Kiedy już posililiśmy się, przyszedł czas na ostatni punkt programu, czyli zwiedzanie katedry. Najwytrwalsi mieli okazję zobaczyć kaplice umieszczone we wschodniej części katedry. Na tym zakończyliśmy obchody tegorocznego Dnia Głuchych. Uczestnicy w miłych słowach wyrazili wdzięczność za możliwość poznania najpiękniejszego zakątka Wrocławia.

Dziękujemy naszym WOLONTARIUSZOM za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tegorocznych obchodów Dnia Głuchych z Fundacją FONIS.

%d bloggers like this: