HISTORIA MIGANA

Historia migana to jeden z projektów działającego w naszej fundacji „Migającego studia”. Początek projektu sięga 2016 roku, kiedy to podjęliśmy współpracę z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość, który zajmuje się historią mówioną (oral history). Otrzymawszy wskazówki dotyczące sposobu prowadzenia rozmów oraz gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów archiwalnych, przystąpiliśmy do pracy. Zaowocowała ona nagraniem miganych wywiadów z ludźmi, którzy opowiadając o swoim życiu, ukazują historię społeczności niesłyszącej zamieszkującej Wrocław i okolice.

Historia migana realizowana przez Fundację FONIS to pierwszy w Europie i drugi na świecie projekt dokumentowania historii opowiedzianej przez osoby niesłyszące i słabosłyszące, posługujące się językiem migowym. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w projekcie i podzielić się swoją historią, zapraszamy do kontaktu z Fundacją FONIS.

Zapraszamy do obejrzenia prawdziwej historii opowiadanej przez niesłyszących w formie wygodnej playlisty zawierającej wszystkie aktualne odcinki:

 

 

%d bloggers like this: