MENU
O FUNDACJI AKTUALNOŚCI MOŻESZ POMÓC PRZYJACIELE I DARCZYŃCY PRZYJAZNE STRONY NASZE DZIAŁANIA FILMY HISTORIA MIGANA MIGAJĄCE STUDIO MEDIA O NAS KONTAKT
Możesz pomóc
Data dodania: 2017-10-02 08:54:59
 
Fundacja FONIS
potrzebuje wsparcia w następujących dziedzinach:
 
 
1. Wolontariat
Mile widziani są wolontariusze znający język migowy, ale też i tacy, dla których migowy jest zupełnie obcy. Wielce potrzebne są osoby, które mogą służyć jako przewodnicy dla niewidomych. Jeśli masz jakiś dar, którym chciałbyś się z nami podzielić zapraszamy do współpracy. W czym mógłbyś być pomocny? - zobacz tutaj.
 
 
2. Drukarnia
Poszukujemy drukarni, która nieodpłatnie lub w promocyjnych cenach mogłaby nam drukować ulotki i plakaty. Mile także widziana pomoc graficzna.
 
 
3. Film
Język migowy różni się od języka polskiego między innymi tym, że formą jego zapisu nie są litery zapisane na kartce, ale znaki nagrane w formacie video. Dlatego podejmujemy działania na rzecz pozyskania profesjonalnej kamery, świateł i innych akcesoriów umożliwiających tworzenie filmów dla niesłyszących i słabosłyszących.
 
 
4. Ruchoma szopka
W 2012 roku zmarł ks. Kazimierz Błaszczyk - twórca i wieloletni kustosz ruchomej szopki we Wrocławiu. Fundacja podjemuje działania na rzecz zachowania i remontu zniszczonych elementów półwiecznej ekspozycji. Potrzebujemy pomocy elektronika i modelarza.
 
 
5. Wsparcie finansowe
Rozmaite działania podejmowane przez Fundację łączą się z pieniędzmi, których zawsze brakuje. Prosimy więc o wpłaty zatytułowane "darowizna" na konto fundacji:
     Raiffeisen POLBANK,  nr konta:  37 1750 0012 0000 0000 2932 3992