Koronawirus wymusza zmiany

Koronawirus wymusza zmiany. Jak donoszą media mamy w Polsce już 11 osób, u których wykryto koronawirusa. Kolejne zdiagnozowane przypadki pochodzą z województwa śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. W związku z powyższym odwoływane są imprezy masowe oraz podejmowane różne działania, mające na celu ochronę przed rozprzestrzenianiem się wirusa.

Otrzymaliśmy informację od Politechniki Wrocławskiej o odwołaniu kolejnych dwóch terminów bezpłatnego badania wzroku. Osoby zapisane na 13 i 20 marca nie będą mogły skorzystać z badania. Pozostałe propozycje zajęć Fundacji FONIS na chwilę obecną pozostawiamy bez zmian. W miarę rozwoju sytuacji będziemy reagować adekwatnie do zagrożenia. Nie wykluczamy więc, że kolejne zajęcia mogą zostać odwołane.

Z dniem 12 marca odwołujemy również zajęcia Klubu Seniora „Integracja”. Zaplanowane na marzec warsztaty ceramiczne (12 marca), wyjście do Muzeum Etnograficznego (17 marca) oraz warsztaty kulinarne (21 marca) nie odbędą się.

Apel Głównego Inspektora Sanitarnego
w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce:

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zachęcamy, aby stosować się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów. To oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie. Znajdziecie je Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus. Można też dzwonić pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych. Ważna jest także zwykła rozmowa.

Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.

Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie. Prosimy też o stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

 

mycie rak - Koronawirus wymusza zmiany
%d bloggers like this: