Międzynarodowy Dzień Niesłyszących u naszych przyjaciół

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących u naszych przyjaciół. W minioną środę 26 września w zaprzyjaźnionej z Fundacją FONIS szkole „Amigo” we Wrocławiu odbyło się I Międzyszkolne Spotkanie Muzyczne dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej. Impreza została zorganizowana z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Niesłyszących. Przebiegała pod hasłem: „Co nam w duszy gra.”

Pewnie pamiętacie, że przed rokiem z tej samej okazji wolontariusze Fundacji, którzy są też uczniami szkół „Amigo”, tłumaczyli  na język migowy fragmenty książki „Mały Książę”. W tym roku postanowili pokazać, że świat ciszy nie jest światem bez muzyki, dźwięków, śpiewu i tańca.

Udział w spotkaniu wzięli również uczniowie wraz z opiekunami z dwóch wrocławskich szkół. Był to Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczego nr 12 oraz Szkoła Podstawowa „Iskry”.

Organizatorzy zaprosili do współpracy również nas. Pod czujnym okiem niesłyszącego aktora pantomimy Arkadiusza Bazaka z Fundacji FONIS powstał do piosenki Michaela Jacksona układ taneczny. Wykonał go nasz wolontariusz Piotr. Był to mistrzowski pokaz umiejętności tanecznych z wykorzystaniem słynnego skłonu antygrawitacyjnego i kroku moonwalk.

Gromkie oklaski po występie każdego z uczestników i radosna atmosfera świadczyły o tym, że warto organizować takie spotkania. Są one okazją do przełamywania stereotypów o świecie ciszy. Już teraz jesteśmy ciekawi, jaki pomysł zrodzi się w następnym roku 😉

 

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących - Międzynarodowy Dzień Niesłyszących u naszych przyjaciół

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących1 - Międzynarodowy Dzień Niesłyszących u naszych przyjaciół

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących2 - Międzynarodowy Dzień Niesłyszących u naszych przyjaciół