MOŻESZ POMÓC

Fundacja FONIS

potrzebuje wsparcia w następujących dziedzinach:

1. Wolontariat

Mile widziani są wolontariusze znający język migowy, ale też i tacy, dla których migowy jest zupełnie obcy. Wielce potrzebne są osoby, które mogą służyć jako przewodnicy dla niewidomych. Jeśli masz jakiś dar, którym chciałbyś się z nami podzielić zapraszamy do współpracy. W czym mógłbyś być pomocny?

– zobacz tutaj.

2. Drukarnia

Poszukujemy drukarni, która nieodpłatnie lub w promocyjnych cenach mogłaby nam drukować ulotki i plakaty. Mile także widziana pomoc graficzna.

3. Film

Język migowy różni się od języka polskiego między innymi tym, że formą jego zapisu nie są litery zapisane na kartce, ale znaki nagrane w formacie video. Dlatego stworzyliśmy studio, w którym powstają filmy dla niesłyszących i słabosłyszących. Potrzebujemy osób, które pomogłyby w tworzeniu grafiki oraz nagrywaniu miganych filmów.

4. Ruchoma szopka

W 2012 roku zmarł ks. Kazimierz Błaszczyk – twórca i wieloletni kustosz ruchomej szopki we Wrocławiu. Fundacja podejmuje działania na rzecz zachowania, a także remontu zniszczonych elementów półwiecznej ekspozycji. Potrzebujemy pomocy elektronika i modelarza.

5. Wsparcie finansowe

Rozmaite działania podejmowane przez Fundację łączą się z pieniędzmi, których zawsze brakuje. Prosimy więc o wpłaty zatytułowane „darowizna” na konto fundacji:

BGŻ BNP Paribas,  nr konta:  37 1750 0012 0000 0000 2932 3992

%d bloggers like this: