Niepodległość – trudne słowo

Niepodległość – trudne słowo. Za nami pierwszy dzień nagrywania piosenki dla Niepodległej. W środę 17 października spotkaliśmy się w Narodowym Forum Muzyki, by rozpocząć pracę nad nagraniem teledysku do piosenki „Jedenasty listopada”. W sali nagrań stawiły się dzieci z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących nr 12 we Wrocławiu, jak również wolontariusze Fundacji FONIS oraz osoby odpowiedzialne za przygotowanie i realizację projektu.

Pracę zaczęliśmy od briefingu prasowego, na który przybyli przedstawiciele wrocławskich mediów. Następnie dzieci zapoznały się z instrumentami, na których miały pracować przy nagraniu ścieżki dźwiękowej do piosenki. Nieocenione okazało się tu zaangażowanie p. Piotra Matuszewskiego, który w profesjonalny sposób wtajemniczył dzieci w świat muzyki i dźwięków.

Podczas środowego spotkania pracowali również wolontariusze Fundacji FONIS. Przygotowali miganą wersję piosenki pt. „Jedenasty listopada”. Nagranie teledysku z udziałem migających wolontariuszy będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu. Zajmie się tym firma Karuzela – Produkcja Filmowa.

Natomiast finalny efekt naszej pracy udostępnimy za pomocą kanałów internetowych już na początku listopada – jeszcze przed obchodami jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski.

 

Niepodległość trudne słowo - Niepodległość - trudne słowo

Niesłyszące dzieci dla Niepodległej – dzieci poznają świat muzyki i dźwięków

Niepodległość trudne słowo1 - Niepodległość - trudne słowo

Niesłyszące dzieci dla Niepodległej – profesjonalne prowadzenie zajęć przez p. Piotra Matuszewskiego

Niepodległość trudne słowo2 - Niepodległość - trudne słowo

Niesłyszące dzieci dla Niepodległej – praca nad miganą wersją piosenki