Niepowtarzalne Spotkanie z Afryką

Niepowtarzalne Spotkanie z Afryką. W sobotnie popołudnie za sprawą pani Darwiny Matuszczak przenieśliśmy się prawie na 2 godziny do egzotycznej Afryki. Podróżniczka opowiedziała o swoich podróżach do Ugandy i Rwandy. Uczestnicy nie tylko z zaciekawieniem słuchali opowieści, ale też mieli do naszego Gościa mnóstwo dodatkowych pytań.

Niepowtarzalny charakter spotkania polegał na tym, że słuchacze dowiedzieli się wielu ciekawostek, których nie sposób znaleźć w podręcznikach i encyklopediach. Pani Darwina mówiła m.in. o tym, dlaczego dzieci z Ugandy są bardziej uśmiechnięte i śmiałe niż te z Rwandy. Wyjaśniła też, że obowiązkiem każdego dziecka jest codzienne dostarczanie świeżej wody dla rodziny, a pojemniki na wodę „rosną” razem z nim. Opowiadała również o swoich kontaktach z mafią rwandyjską oraz noclegu w domu publicznym.

Podróżniczka rozpoczęła spotkanie od przywitania się z uczestnikami w języku migowym. Okazało się, że p. Darwina zna podstawowe znaki w tym języku, bo jej siostra jest niesłysząca. Natomiast cały wykład tłumaczony był na język migowy przez ks. Tomasza.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa przygotowana przez niezawodną, jak zawsze przy organizacji niepowtarzalnych spotkań, Alicję Zawadę. Była to kolejna odsłona quizu „Kocham Cię, Polsko”. Tym razem w jednej z konkurencji uczestnicy przekonali się, jak bardzo podobne do siebie są ślimak i papier toaletowy:)

Dziękujemy za miłe spotkanie!

 

niepowtarzalne spotkanie z Afryką - Niepowtarzalne Spotkanie z Afryką

niepowtarzalne spotkanie z Afryką1 - Niepowtarzalne Spotkanie z Afryką

niepowtarzalne spotkanie z Afryką2 - Niepowtarzalne Spotkanie z Afryką

niepowtarzalne spotkanie z Afryką2a - Niepowtarzalne Spotkanie z Afryką

niepowtarzalne spotkanie z Afryką3 - Niepowtarzalne Spotkanie z Afryką