Ostatni dzwonek ?

Zwykle ostatni dzień kwietnia to ostatni dzwonek, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Co za tym idzie, to ostatni dzwonek, aby przekazać organizacjom pożytku publicznego 1% podatku. W tym roku jednak z uwagi na wyjątkowe okoliczności mamy więcej czasu na złożenie zeznań podatkowych. Można to uczynić do 1 czerwca bez żadnych konsekwencji (brak odsetek za zwłokę).

Szczegółowo pisze o tym portal podatki.gov.pl. Poniżej przedstawiamy dwa fragmenty wyjaśniające ten temat. Zapraszamy do zapoznania się:

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 w usłudze Twój e-PIT znajduje się przygotowane zeznanie podatkowe, które 30 kwietnia zostanie automatycznie zaakceptowane, jeśli samodzielnie podatnik nie złoży swojego rozliczenia. Gdyby okazało się, że automatycznie zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Osoby prowadzące działalność gospodarczą samodzielnie wypełniają i przesyłają zeznanie do urzędu skarbowego.

Po 30 kwietnia nadal można skorzystać z usługi i do 1 czerwca, poprzez opcję korekty deklaracji, która została automatycznie zaakceptowana, złożyć swój PIT. Możliwość korekty będzie dostępna po zakończeniu automatycznej akceptacji deklaracji (proces będzie trwał w dniach 1-4 maja). Składając korektę można w deklaracji zmienić wszelkie zawarte automatycznie informacje. Między innymi dane dotyczące ulg czy OPP, której przekazujemy1% podatku.

Przypominamy, że Fundacja FONIS ma status OPP od grudnia 2017 roku. Możecie więc przekazać nam 1% podatku dochodowego. Przeznaczymy go na realizację celów statutowych. Wśród nich jest przede wszystkim wsparcie osób niesłyszących i niewidomych. Już teraz DZIĘKUJEMY za szlachetność Waszych serc!

Aby przekazać 1% dla Fundacji FONIS w zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać nr KRS: 0000543679.

%d bloggers like this: