Stan zagrożenia epidemicznego. Zmiany w Fundacji FONIS

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym działalność urzędów, instytucji, szkół, jak również miejsc rozrywki i galerii handlowych ulegnie znaczącej zmianie. Aby uchronić Polaków przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 polski rząd wprowadził duże zmiany w funkcjonowaniu społeczeństwa.

Stosując się do rządowych wytycznych, także Fundacja FONIS zawiesza wszelkie działania, które były zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie. Nie będzie więc jutrzejszego szkolenia „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” oraz piątkowych bezpłatnych badań wzroku. Odwołujemy również zajęcia dla członków Klubu Seniora „Integracja”. Przypomnijmy, że w drugiej połowie marca miały się odbyć warsztaty kulinarne oraz wyjście do Muzeum Etnograficznego. Rezygnujemy także z dyżurów „PIT za rok 2019” oraz marcowego spotkania wolontariuszy. 

Ponieważ równolegle do epidemii koronawirusa szerzy się „epidemia” fake news’ów zalecamy zachowanie zdrowego rozsądku. Warto zatem czerpać informacje z rzetelnych źródeł. Takimi są na pewno strony rządowe. Bieżące informacje o tym, jaki jest stan zagrożenia epidemicznego możecie znaleźć na specjalnym portalu: https://www.gov.pl/web/koronawirus. Umieszczone tam zalecenia obejmują informacje dla rodziców, seniorów, uczniów i studentów oraz przedsiębiorców. Oprócz tego serwis podaje zasady ochrony przed koronawirusem i wykaz szpitali zakaźnych. Ponadto Ministerstwo Zdrowia przygotowało garść informacji na temat koronawirusa w Polskim Języku Migowym:

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

❗️❗️ Co musisz wiedzieć o #koronawirus 📺? #integracjaDowiedz się więcej ➡️ gov.pl/koronawirus

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Piątek, 13 marca 2020

Zapraszamy też do odwiedzania naszej strony. Tu będziemy Was informować o wznowieniu działań fundacji. Tymczasem dbajcie o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce.

 

koronawirus plakat - Stan zagrożenia epidemicznego. Zmiany w Fundacji FONIS
%d bloggers like this: