Warsztaty edukacyjne

W sobotę 15 czerwca odbyły się warsztaty edukacyjne realizowane przez Fundację FONIS oraz PZG Dolnośląskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. we Wrocławiu w ramach projektu „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu”. Przeprowadziliśmy je dla dwóch grup szkoleniowych. Rodzice i specjaliści uczestniczyli w serii zajęć prowadzonych przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z wadami słuchu. Panie: Katarzyna Wojnarowska, Anna Kaliszuk i Anna Włosińska na co dzień nie tylko związane są ze Specjalistycznym Ośrodkiem Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu we Wrocławiu, ale także prowadzą turnusy rehabilitacyjne oraz warsztaty dedykowane dzieciom słabosłyszącym i niesłyszącym. Uczestnicy zajęć mogli więc poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rodzajów zaburzeń słuchu i przetwarzania słuchowego. Zdobyli również wiedzę na temat rozwoju małego dziecka oraz metod skutecznej komunikacji z dzieckiem niesłyszącym jak również słabosłyszącym.

Zarówno rodzice, jak i specjaliści biorący udział w warsztatach byli bardzo zadowoleni, a dyskusje między nimi nie ustawały nawet w trakcie przerw kawowych 🙂

Przypomnijmy, że projekt „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” realizujemy w okresie od kwietnia 2019 do marca 2020 roku. Zatem przed nami organizacja i prowadzenie kolejnych szkoleń i warsztatów na terenie całej Polski. Szczegółowy harmonogram terminów i miejsc szkoleń zamieścimy natomiast w zakładce KALENDARZ. Już dzisiaj zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych zdobyciem wiedzy oraz umiejętności w pracy z osobami z niepełnosprawnością słuchową.

Projekt „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

%d bloggers like this: