Wiosenne kompozycje kwiatowe

Wiosenne kompozycje kwiatowe to temat pierwszych warsztatów ogrodniczych zorganizowanych w ramach projektu Fundacji FONIS „Aktywny senior”. Spotkanie odbyło się we wtorek 9 kwietnia o godz. 16.00 w sali nr 3 „pod 4”. Uczestniczyło w nim udział kilkunastu seniorów z Klubu Seniora „Integracja”.

W pierwszej części prowadząca zajęcia pani Ania opowiedziała, jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Mówiła też jak o nie dbać, aby były zdrowe przez cały rok. W czasie krótkiego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną mówiła nie tylko o roślinach oczyszczających powietrze, ale też o roślinach na stanowiska słoneczne i cieniste w mieszkaniach. Część druga zaś upłynęła pod znakiem pytań, ale też dyskusji na tematy związane z pielęgnowaniem roślin. Ponadto każdy z uczestników otrzymał również komplet materiałów na temat pielęgnacji domowych roślin doniczkowych. Natomiast w zasadniczej trzeciej części spotkania seniorzy samodzielnie, pod czujnym okiem pani Ani, wykonali własne wiosenne kompozycje kwiatowe. Powstały przepiękne aranżacje, które każdy z uczestników zabrał ze sobą do domu.

Na warsztatach ogrodniczych spotkamy się powtórnie w listopadzie. Tymczasem już teraz zapraszamy na warsztaty rękodzieła-witrażu, które odbędą się w maju.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.