Wolontariusze w ruchomej szopce spisali się na medal

Często powtarzamy, że mamy wolontariuszy na medal. W ostatnich dniach po raz kolejny dali temu dowód. Okazją była praca przy demontażu dekoracji w ruchomej szopce. Wprawdzie planowaliśmy prace zakończyć dopiero jutro, ale już wczoraj w magazynie umieściliśmy ostatnie elementy konstrukcji. Dziś jeszcze tylko prace porządkowe, tak, aby kaplica mogła służyć Duszpasterstwu Niesłyszacych we Wrocławiu.

Dziękujemy więc wszystkim, którzy przez ostatnie dni poświęcili swój czas i siły na pomoc w ruchomej szopce. A byli to: Renata, Beata, Bronisława, Rafał, Małgorzata, s. Małgorzata, s. Katarzyna, ks. Tomasz, Stefan, Karolina, Przemysław, Przemysław, Piotr, Magdalena, Edyta i kl. Wojtek. 

Przy okazji informujemy, że ruchoma szopka, która ma już ponad 50 lat, oczekuje na remont generalny. Wiele mechanizmów i elementów konstrukcyjnych w ruchomej szopce wymaga pilnej naprawy. Właśnie dlatego w tym roku zwiedzający nie mogli oglądać pełnej ekspozycji. Mamy nadzieję, że w nowym roku uda nam się rozpocząć prace i wkrótce będziemy mogli zaprosić na nowa odsłonę słynnej wrocławskiej szopki. O postępach w pozyskiwaniu środków na remont oraz o postępach prac będziemy informować na bieżąco na stronie Fundacji FONIS.

Szopka pozostanie w magazynie do przyszłego Bożego Narodzenia. A wtedy zapewne znów zaprosimy do pomocy w ruchomej szopce:)

Fundacja FONIS ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby przekazać nam 1% podatku prosimy wpisać nr KRS: 0000543679.

%d bloggers like this: