Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Dwa światy

2 października, 2018 @ 18:00 - 19:00

PLN5
dwa_swiaty_2

Dwa światy – film dokumentalny z 2015 roku. Przedstawia portret rodziny, w której rodzice są niesłyszący, a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

dwa_swiaty_2

Dwa światy – kadr z filmu

Projekcja filmu odbędzie się w kinie Nowe Horyzonty we wtorek 2 października 2018 roku o godzinie 18. Będzie ona jednym z wielu wydarzeń zaplanowanych w ramach 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier.

Zarezerwowaliśmy dla naszych podopiecznych 60 biletów. Symboliczna opłata wynosi 5 zł. Zapisy w Fundacji FONIS do końca września lub do wyczerpania biletów.

Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj. Film otrzymał wiele nagród nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Reżyser Maciej Adamek przyznaje, że podczas przygotowywania filmu poznał bliżej świat ciszy, który okazał się wcale nie być całkiem cichym. W wywiadzie udzielonym p. Iwonie Krawczuk mówi tak:

Poznałem też problemy z jakimi stykają się osoby niesłyszące, ale też zobaczyłem, że potrafią sobie z nimi radzić i wiele zależy od cech charakteru danej osoby. Na przykład rodzice Laury są osobami bardzo towarzyskimi i często spotykali się ze znajomymi. Co prawda ze swojego kręgu osób głuchych, ale nie zamykali się w czterech ścianach, jak niektórzy mogliby sobie to wyobrażać. Istnieje bardzo prężna społeczność osób niesłyszących, a dzięki Internetowi i mediom społecznościowym mają ze sobą dobry kontakt. Dostrzegłem też jednak, że bycie Głuchym to potężna bariera w kontaktach z osobami słyszącymi, a pisanie na kartce jest bardzo ograniczoną formą komunikacji.

Szczegóły

Data:
2 października, 2018
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
PLN5
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce

Kino Nowe Horyzonty

Organizatorzy

Fundacja Kultury bez Barier
Fundacja Katarynka
%d bloggers like this: