Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Emeryci dla Fundacji FONIS

23 stycznia @ 14:30 - 15:30

przekaz nam swoj 1 - Emeryci dla Fundacji FONIS

Emeryci dla Fundacji FONIS. Z nowym rokiem rozpoczyna się okres rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym. W związku z tym każdy podatnik może przekazać 1% podatku dochodowego na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Nasza Fundacja ma status OPP od 2017 roku.

1% podatku na OPP mogą przekazać również emeryci. Dlatego też w czwartek 23 stycznia o godz. 14.30 „pod 4” odbędzie się spotkanie dla niesłyszących i słabosłyszących emerytów, których PIT jest rozliczany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a którzy chcieliby przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji FONIS.

Dawniej, jeśli emeryt dostał od ZUS rozliczenie PIT-40A i chciał przekazać 1% dla OPP, musiał wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy jedynie złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP. W oświadczeniu tym wskazujemy tylko numer KRS organizacji, na rzecz której chcemy przekazać 1% podatku, pesel, adres urzędu skarbowego oraz podpis. Wypełnienie tego PIT-u dotyczy osób, które uzyskują tylko i wyłącznie dochody z emerytur.

W czasie spotkania nasza wolontariuszka Dorota, znająca język migowy oraz na co dzień zajmująca się rozliczeniami podatkowymi, będzie pomagała wypełnić taki dokument. Powie też, w jaki sposób można złożyć oświadczenie w swoim urzędzie skarbowym. Pomocą w tłumaczeniu na język migowy będzie służyła również p. Elżbieta Gorgoń – prowadząca przy Fundacji FONIS Klub Seniora „Integracja”.

Warto poświęcić kilka minut, by wspomóc naszą Fundację. Nasze działania adresujemy głównie do osób niesłyszących i słabosłyszących. Zapraszamy serdecznie i na spotkanie, i do przekazania 1% podatku dochodowego.

Emeryci dla Fundacji FONIS

Emeryci dla Fundacji FONIS

Szczegóły

Data:
23 stycznia
Czas:
14:30 - 15:30
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 4
Wrocław,Dolnośląskie50-328Polska
+ Google Map
%d bloggers like this: