Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

W ciemności i ciszy narodził się… – MWSD we Wrocławiu

Styczeń 4 @ 17:30 - 18:00

w ciemnosci i ciszy narodzil sie - W ciemności i ciszy narodził się... - MWSD we Wrocławiu

W ciemności i ciszy narodził się… – MWSD we Wrocławiu. Spektaklem w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym rozpoczniemy tegoroczną edycję występów jasełkowych. W piątek 4 stycznia 2019 roku o godz. 17.30 wystąpimy dla kleryków i przełożonych wrocławskiego seminarium.

„W ciemności i ciszy narodził się…” to projekt jasełkowy przygotowany przez podopiecznych Fundacji FONIS. Jego niezwykłość polega przede wszystkim na połączeniu świata ciszy reprezentowanego przez niesłyszących aktorów i świata ciemności, w którym żyją niewidomi bohaterowie spektaklu.

W lekki i momentami humorystyczny sposób pokazujemy niełatwe realia, z jakim na co dzień zmagają się osoby niesłyszące i niewidome. Ciekawie i intrygująco wkomponowaliśmy je w biblijną relację o Bożym Narodzeniu. Przykładem jest choćby fakt, iż Maryja jest niesłysząca, zaś Józef niewidomy. Wśród bohaterów są również gwiazda, pasterze, urzędnik i wolontariusz, który zna język migowy. Całości towarzyszy oprawa muzyczna przygotowana przez muzykoterapeutów pracujących na co dzień z niesłyszącymi.

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce

Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu