Z pielgrzymką w Henrykowie

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę sierpnia byliśmy z pielgrzymką w Henrykowie. Grupa 55 osób niesłyszących, niewidomych, a także ich opiekunów i przyjaciół gościła dziś w henrykowskim opactwie cystersów. Okazją do odwiedzenia tego pięknego miejsca była jubileuszowa, bo już X Pielgrzymka i Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób niepełnosprawnych z różnych zakątków Dolnego Śląska i nie tylko. Wśród nich byliśmy również i my.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.30 wspólną mszą św. Przewodniczył jej ks. arcybiskup Józef Kupny. Tłumaczenie mszy św. na język migowy, które zapewniła Fundacja FONIS, umożliwiło nam pełne uczestnictwo w tym szczególnym spotkaniu. Natomiast po skończonej Eucharystii był czas nie tylko na poczęstunek zapewniony przez organizatorów pielgrzymki, ale również na wspólne rozmowy i spacery po parku. Przez cały dzień cieszyliśmy się też piękną, słoneczną pogodą. Korzystając z takiej aury, miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu i ubogaciliśmy się wzajemnie wspólną obecnością.

Cały czas zaś czuwał nad nami anioł (tak określano młodych wolontariuszy z KSM-u), który miał pod opieką naszą grupę. Dziękujemy mu za to serdecznie! Dziękujemy również siostrze Bonicie, która dzielnie przewodniczyła dziś naszej grupie.

%d bloggers like this: