Złota karta seniora

Złota Karta Seniora to dokument uprawniający osoby po 75 roku życia do 2 bezpłatnych przejazdów w miesiącu taksówką po Wrocławiu do lekarza lub urzędu. Wczoraj, mimo upału, kilkoro naszych seniorów wybrało się do Stowarzyszenia „Żółty Parasol” i otrzymało już taką kartę.

Z bezpłatnej taksówki można skorzystać od poniedziałku do piątku, a kurs musi obejmować granice miasta Wrocławia. Na 4-5 dni przed planowanym kursem w godzinach od 9.00 do 17.00 należy wysłać sms na nr tel. 794 123 124. Natomiast w treści wiadomości trzeba wpisać nie tylko datę i godzinę wyjazdu, adres zamieszkania, ale również informację, z kim będziemy jechali do wskazanego miejsca (osoba ta musi mieć ukończone 16 lat). BARDZO WAŻNE JEST, BY NAPISAĆ, ŻE JEST SIĘ OSOBĄ NIESŁYSZĄCĄ. Wówczas zapewniamy sobie kontakt sms-owy. Niezbędne jest także podanie numeru Złotej Karty Seniora. Kartę trzeba również mieć ze sobą w czasie przejazdu i pokazać ją taksówkarzowi. Warto też dodać, że Złota Karta Seniora uprawnia do zniżek na wydarzenia kulturalne i edukacyjne oraz międzypokoleniowe. Obejmuje także zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe i wycieczki. Dlatego po wakacyjnej przerwie zorganizujemy specjalne spotkanie, na którym poinformujemy o możliwościach korzystania ze Złotej Karty Seniora.

Dla osób, które dziś nie mogły uczestniczyć we wczorajszym wyjściu, Fundacja FONIS zorganizuje pod koniec czerwca jeszcze jedno wyjście, by każdy senior miał możliwość złożenia wniosku i otrzymania Złotej Karty Seniora. Więcej informacji wkrótce. Zachęcamy zatem wszystkie osoby 75+ do korzystania z programu. Ułatwi to w znaczny sposób codzienne funkcjonowanie i pomoże w załatwieniu ważnych spraw.

%d bloggers like this: