10 zasad zdrowego odżywiania

We wtorkowe popołudnie 3 września grupa kilkunastu seniorów z Klubu Seniora „Integracja” uczestniczyła w warsztatach dietetycznych. Warsztaty odbyły się „pod 4”, czyli w stałym miejscu naszych spotkań.  

Głównym celem zajęć było poznanie przez uczestników 10 zasad zdrowego odżywiania. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak ważne w odżywianiu się jest regularne spożywanie posiłków bogatych między innymi w warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, a także nabiał. Oprócz tego prowadząca zajęcia uwrażliwiała nie tylko na unikanie spożywania cukru i słodyczy, ale również ograniczenie spożycia soli. To tylko niektóre zasady, które dobrze jest stosować w odżywianiu. Seniorzy wspólnie też analizowali Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz opowiadali o swoich nawykach i upodobaniach żywieniowych.   

Na takich warsztatach nie mogło zabraknąć degustacji zdrowej żywności, o której rozmawialiśmy. Dlatego po wykładzie i odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania odbyła się degustacja produktów, które powinny znajdować się w zrównoważonej diecie seniora. Wówczas był również czas na wspólne rozmowy i wymianę własnych doświadczeń związanych ze stosowaniem różnych diet.

Następnie uczestnicy zaplanowali październikowe spotkanie warsztatowe. Będziemy na nim m.in. mówić o dietach stosowanych w różnych schorzeniach, a także uczyć się czytać etykiety produktów spożywczych. Zatem już dzisiaj serdecznie zapraszamy seniorów na to spotkanie. Zarówno dzisiejsze jak i październikowe warsztaty poprowadzi p. Renata – dietetyk oraz wieloletni pedagog i koordynator programu promującego zdrowie. Warsztaty odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Accessibility Toolbar