3 500 lat w 35 minut

wystawa biblii relacja 300x225 - 3 500 lat w 35 minutDziś podopieczni Fundacji FONIS uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy zatytułowanej “Historia Biblii”. W przeciągu 35 minut uczestnicy poznali w wielkim skrócie historię 3,5 tysiąca lat Biblii. Mogli zobaczyć i dotknąć starożytnych materiałów piśmienniczych, jakimi były skóry zwierzęce i papirusy oraz czcionki drukarskie wykorzystywane w maszynie drukarskiej wynalezionej przez Gutenberga. Poznali też historię przekładów biblijnych, począwszy od Septuaginty, poprzez Wulgatę, aż do tłumaczeń na języki nowożytne. Nie zabrakło też ciekawostek wyjaśniających np. powód śmierci 300 tłumaczy biblijnych w XVI-wiecznej Anglii czy brak samogłosek w hebrajskim tekście Starego Testamentu.
Wśród eksponatów zgromadzonych na wystawie można było zobaczyć nie tylko kopie starożytnych ksiąg, ale i oryginalne XVI-wieczne wydania Biblii.
Pastor Kościoła Baptystów z pomocą księdza Tomasza – wrocławskiego Duszpasterza Niesłyszących (pełniącego dziś rolę tłumacza) – zainteresował uczestników świętą księgą chrześcijan. Bardzo ładnie widać to na zdjęciach, które wykonała Małgorzata Duziak.
wystawa biblii relacja1 - 3 500 lat w 35 minut
wystawa biblii relacja2 - 3 500 lat w 35 minut
wystawa biblii relacja3 - 3 500 lat w 35 minut
wystawa biblii relacja4 - 3 500 lat w 35 minut

Accessibility Toolbar