4. Mistrzostwa Świata Głuchych w Curlingu

4. Mistrzostwa Świata Głuchych w Curlingu – Kalendarz Niesłyszących 2021. W marcu na karcie Kalendarza Niesłyszących wydanym przez naszą fundację prezentujemy 4. Mistrzostwa Świata Głuchych w Curlingu. Odbywają się one co cztery lata – tak jak zimowe edycje Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących (Deaflympics). W tym roku gospodarzem imprezy jest Kanadyjski Związek Głuchych Sportowców (Canadian Deaf Sports Association). Mistrzostwa planowano w danich 18-28 marca w mieście Alberta. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa impreza odbędzie się w marcu 2022 roku. Curling to dyscyplina zespołowa. Każda drużyna popycha i wypuszcza na lodowym torze 8 kamieni (czyli tzw. “czajników”) w kierunku namalowanej na lodzie tarczy. Wygrywa drużyna, która na końcu rozgrywki ma więcej kamieni w tarczy – im bliżej środka, tym więcej punktów dostaje. Gracze starają się więc jednocześnie wypchać kamienie przeciwnika z tarczy i pozostawić swoje jak najbliżej środka.

4 mistrzostwa swiata gluchych w curlingu - 4. Mistrzostwa Świata Głuchych w Curlingu

Kalendarz Niesłyszących 2021 jest kolejnym już kalendarzem wydanym przez naszą fundację. W poprzednich publikowaliśmy kalendarze poświęcone słynnym postaciom związanym ze światem ciszy (rok 2020), pielgrzymkom niesłyszących w Polsce (rok 2019) czy też stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (rok 2018). Tym razem tematem wiodącym są największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy. Na kolejnych stronicach znajdziemy zwięzły opis różnych inicjatyw organizowanych przez niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron świata. Obok wydarzeń o charakterze religijnym znajdziemy również wydarzenia sportowe, kulturalne i związane z  nauką.

W tym roku wydanie kalendarza wsparł bank Credit Agricoole Bank Polska. Mogliśmy także liczyć na wsparcie Fundacji Migawka, Duszpasterstwa Niesłyszących z Wrocławia i osób prywatnych.

Accessibility Toolbar