Festiwal Głuchych Filmowców i Artystów

9 Festiwal Głuchych Filmowców i Artystów to temat majowej karty kalendarza wydanego przez naszą Fundację. Deaffest, czyli UK’s leading Deaf Film & Arts Festival to impreza wspierająca talenty wschodzących i uznanych głuchych filmowców i innych artystów z Wielkiej Brytanii oraz całego świata. Coroczną imprezę, która zwykle odbywa się w maju, organizatorzy planowali w roku 2021 już po raz dziewiąty. Jednak ze względu na trwającą pandemię koronawirusa impreza odbędzie się dopiero w roku 2022. Na festiwalu można obejrzeć przede wszystkim filmy pełnometrażowe i dokumentalne. Ponadto uczestnicy mogą wziąć udział w ciekawych wystawach, seminariach i warsztatach – między innymi teatralnych, montażu filmowego czy też sztuki współczesnej.

Festiwal Gluchych Filmocow i Artystow - Festiwal Głuchych Filmowców i Artystów

 

Kalendarz Niesłyszących 2021 jest kolejnym już kalendarzem wydanym przez naszą fundację. W poprzednich publikowaliśmy kalendarze poświęcone słynnym postaciom związanym ze światem ciszy (rok 2020), pielgrzymkom niesłyszących w Polsce (rok 2019) czy też stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (rok 2018). Tym razem tematem wiodącym są największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy. Na kolejnych stronicach znajdziemy zwięzły opis różnych inicjatyw organizowanych przez niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron świata. Obok wydarzeń o charakterze religijnym znajdziemy również wydarzenia sportowe, kulturalne i związane z  nauką.

W tym roku wydanie kalendarza wsparł bank Credit Agricoole Bank Polska. Mogliśmy także liczyć na wsparcie Fundacji Migawka, Duszpasterstwa Niesłyszących z Wrocławia i osób prywatnych.

Accessibility Toolbar