A może nad morze…

A może nad morze… – taki tytuł w lipcu kojarzy się jednoznacznie z planami urlopowymi. U nas jednak temat Morza Bałtyckiego pojawia się w kontekście… Ruchomej szopki. Brzmi zaskakująco? Otóż od 1 lipca 2020 roku rozpoczęliśmy realizację projektu związanego z naszą Ruchomą szopką. Zadanie publiczne promujące miasto Wrocław poprzez renowację i rozbudowę Ruchomej szopki w kościele NMP na Piasku zrealizujemy do 24 grudnia 2020.

Mamy już w szopce moduł „Kopalnia i św. Barbara” z animacją figur – górników oraz postaci ich patronki – św. Barbary. Teraz powstanie kolejny niezależny moduł Morza Bałtyckiego. Będzie to moduł dualny. Jednym z jego elementów jest głębia morza w scenografii zamkniętej, drugim zaś moduł horyzontalny morza z plażą. W nowej części ruchomej szopki zobaczymy zatem syrenkę, nurka, kraba, ośmiornicę i rybaka. Będzie również wieloryb, pies, kot, św. Piotr i ławica kolorowych ryb. Szczególnie efektownym elementem nowego modułu będą poruszające się grawerowane fale morskie.

Moduł Morza Bałtyckiego wkomponujemy w scenografię dotychczasowej szopki. Już za kilka miesięcy, bo 24 grudnia, zobaczą go nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale również liczni turyści z Polski i z zagranicy odwiedzający nasze miasto. Oczywiście szopka w częściowo nowej odsłonie będzie dostępna również dla osób z niesłyszących i słabosłyszących, a to za sprawą oferty zwiedzania przygotowanej w języku migowym.

O kolejnych etapach prac nad budową modułu Morza Bałtyckiego będziemy oczywiście informować na bieżąco. Natomiast już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Ruchomej szopki w kościele na Piasku w grudniu.

Morze Bałtyckie w Ruchomej szopce powstanie w ramach realizacji zadania publicznego: „Promocja Wrocławia poprzez rozbudowę Ruchomej szopki – moduł Morza Bałtyckiego” finansowanego ze środków Gminy Wrocław.