A u seniorów teatr…

A u seniorów teatr… Mimo ogromnych wątpliwości, czy realizować kolejne działania na rzecz naszych kochanych seniorów, postanowiliśmy, że czwartkowe warsztaty teatralne odbędą się zgodnie z planem. Pracowaliśmy w kameralnym 4-osobowym składzie, zachowując oczywiście wszystkie środki ostrożności. Członkowie Klubu Seniora „Integracja” z zacięciem teatralnym spotkali się w dzisiejsze popołudnie w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej, aby zgłębiać tajemnice gry aktorskiej. A wszystko to pod czujnym okiem pana Arkadiusza Bazaka. To dobrze nam znany słabosłyszący wrocławski aktor pantomimy, a także twórca teatru “Deaf Poland”.

Były to pierwsze z cyklu pięciu spotkań warsztatowych przewidzianych w projekcie „Aktywny senior” na ten rok. W czasie spotkania uczestnicy wykonywali rozmaite ćwiczenia przygotowujące ich ciała do ruchów pantomimicznych. Po kolei więc rozgrzewali różne części ciała: ręce, nogi, głowę, szyję, ramiona itd. Poznali też podstawowe techniki klasycznej pantomimy. Uczyli się, jak koordynować gesty. Następnie zaś zmierzyli się z pierwszym aktorskim wyzwaniem. Była to elementarna etiuda aktorska bez słów. Półtoragodzinne warsztaty teatralne były więc bardzo intensywne. Grupa umówiła się już na następne spotkanie za dwa tygodnie. Mamy nadzieję, że będzie mogło się odbyć. Serdecznie zapraszamy.

A u seniorów teatr… to warsztaty teatralne, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - A u seniorów teatr…

Accessibility Toolbar