ABC FILCOWANIA dla seniorów

ABC FILCOWANIA dla seniorów to pierwsza w tym roku propozycja zajęć dla członków Klubu Seniora „Integracja” działającego przy Fundacji FONIS. Niespełna 2 tygodnie temu zaproponowaliśmy naszym drogim seniorom kilka aktywności. Mając na względzie trwającą wciąż w naszym kraju epidemię COVID-19, czyniliśmy to nieśmiało ale i z nadzieją. Wszystko po to, aby przełamać trudną covidową codzienność naszych seniorów. Pierwsze zajęcia już za nami, więc zapraszamy na relację z piątkowych warsztatów.

Otóż w piątkowe marcowe przedpołudnie kilkuosobowa grupa seniorów zawitała do zaprzyjaźnionej z naszą fundacją pracowni w Domaszczynie. Tam pod czujnym okiem pani Marty rozpoczęły się pierwsze z dwóch zajęć warsztatów filcowania. Na stole warsztatowym pojawiła się więc nie tylko kolorowa wełna. Były tam również miski z ciepłą wodą i mydłem, a także bąbelkowa folia. ABC FILCOWANIA bowiem to krótki kurs nauki podstawowych technik filcowania. Podczas dzisiejszych zajęć uczestnicy poznali cykl technologiczny tak zwanego filcowania „na mokro”. A ponieważ zbliża się Wielkanoc, to tym razem rękodzieło seniorów miało kształt wielkanocnych jajeczek.

Następne zajęcia z filcowania już w piątek 12 marca. Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o zapisanie się u pani Elżbiety Gorgoń (tel. 502 765 302), która prowadzi nasz klub seniora oraz tłumaczy zajęcia warsztatowe na język migowy.

ABC FILCOWANIA dla seniorów odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - ABC FILCOWANIA dla seniorów

Accessibility Toolbar