ADAPTER IV. Film i kultura bez barier

ADAPTER IV. Film i kultura bez barier.

Tłumaczenie filmów pełnometrażowych na Polski Język Migowy.

Współpraca z Fundacją Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „KATARYNKA”

11 katarynka - ADAPTER IV. Film i kultura bez barier

Projekt, który realizujemy wspólnie z Fundacją Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „KATARYNKA”, ma zapewnić osobom z niepełnosprawnościami pełny dostęp do treści audiowizualnych. W tym celu filmy i rozmaite wydarzenia kulturalne są tłumaczone na Polski Język Migowy, opatrzone napisami, a także uzupełnione audiodeskrypcją. W ten sposób dostosowujemy treści audiowizualne do potrzeb osób niesłyszących i niewidomych.

W ramach projektu ADAPTER IV. Film i kultura bez barier. Fundacja FONIS odpowiedzialna jest za przygotowanie tłumaczenia na Polski Język Migowy do filmów pełnometrażowych oraz kluczowanie i montaż tłumaczenia na PJM z tymi filmami. Tak dostosowane filmy dla osób Głuchych pojawiają się na portalu www.adapter.pl.

W katalogu filmów dostępnych na portalu ADAPTER w zakładce Filmy/Dostosowania/Język Migowy znajdziecie kilkadziesiąt propozycji filmowych przetłumaczonych na Polski Język Migowy.

Link do zbioru filmów z PJM:

https://adapter.pl/kategoria/dostosowanie/jezyk-migowy/

Projekt „Adapter IV. Film i kultura bez barier” jest realizowany w okresie od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2024 roku.

 

Plakat Adapter 2022 2023 - ADAPTER IV. Film i kultura bez barier

W  okresie od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 dostosowaliśmy poprzez tłumaczenie na Polski Język Migowy 20 filmów pełnometrażowych.

W  okresie od 1 kwietnia 2022 do 31 marca 2023 dostosowaliśmy poprzez tłumaczenie na Polski Język Migowy 20 filmów pełnometrażowych.

W  okresie 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 dostosujemy poprzez tłumaczenie na Polski Język Migowy 20 filmów pełnometrażowych. Od 1 kwietnia 2023 do tej pory opublikowaliśmy już:

 

Plakat Adapter 2023 2024 - ADAPTER IV. Film i kultura bez barier

Projekt „ADAPTER IV. Film i kultura bez barier” współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

PFRON logo 350x185 - ADAPTER IV. Film i kultura bez barier

Accessibility Toolbar