Adwentowe arcydzieła

W czasie wtorkowych warsztatów ogrodniczo-florystycznych w Klubie Seniora „Integracja” powstały prawdziwe adwentowe arcydzieła. Temat warsztatów był nieprzypadkowy, bowiem już za kilka dni rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Będziemy więc przyozdabiać nasze domostwa adwentowymi wiankami i innymi dekoracjami. A zatem wytwory z dzisiejszych zajęć będą bardzo przydatne.

Nasi kochani seniorzy pracowali dziś nad adwentowym rękodziełem w dwóch kilkunastoosobowych grupach. Każdy z uczestników otrzymał „zestaw florystyczny”, z którego wykonał własne dzieło. Były zielone gałązki świerku, eukaliptus i kilka innych kolorowych ozdób, które można było w dowolny sposób umieścić na wianku. Pomysłów nie brakowało. Nie pierwszy to raz, kiedy niesłyszący i słabosłyszący seniorzy wykazali się wspaniałą kreatywnością.

Dziękujemy pani Ani, która poprowadziła dla nas warsztaty. Dziękujemy również pani Eli, która dziś była nie tylko tłumaczem języka migowego, ale też dobrym duszkiem-pomocnikiem. Duszkiem-pomocnikiem była także wolontariuszka Edyta. Wszystkim trzem Paniom dziękujemy najserdeczniej.

Warsztaty ogrodniczo-florystyczne były ostatnią w tym roku propozycją dla naszych drogich seniorów w projekcie „Aktywny senior”. Z nowymi pomysłami i propozycjami wracamy do Was już w styczniu 2023 roku.

Adwentowe arcydziela - Adwentowe arcydzieła Adwentowe arcydziela1 - Adwentowe arcydzieła Adwentowe arcydziela2 - Adwentowe arcydzieła

Adwentowe arcydzieła to warsztaty ogrodniczo-florystyczne, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Adwentowe arcydzieła

Accessibility Toolbar