Aktywnie, odważnie, bez kompleksów

Aktywnie, odważnie, bez kompleksów – tak o działalności Fundacji FONIS mówią autorzy programu “Spotkania w świecie ciszy”. W odcinku wyemitowanym w sobotę 23 stycznia 2021 roku w TVP3 mogliśmy zaprezentować sześcioletni dorobek naszej organizacji.

W programie wystąpiły nie tylko osoby będące w Radzie i Zarządzie Fundacji, ale także pracownik Fundacji i kilkoro wolontariuszy. Opowiedzieli oni widzom o wybranych obszarach aktywności naszej organizacji.

I tak ks. Tomasz opowiedział o początkach fundacji, o tym, jak zrodził się pomysł jej założenia. Mówił także o ścisłej współpracy między fundacją a Duszpasterstwem Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Małgorzata opowiedziała o projektach realizowanych na rzecz seniorów, dzieci i młodzieży, a także o kursach języka migowego. Maria, która jest koordynatorką wolontariatu, razem z Adrianem przedstawiła zaangażowanie grupy blisko 50 osób w działania na rzecz środowiska niesłyszących. Natomiast Izabela zrelacjonowała przebieg imprezy mikołajkowej dla dzieci zorganizowanej mimo trudnych warunków, związanych z epidemią koronawirusa. Było też miejsce, aby zaprezentować wyjątkowy talent muzyczny naszego wolontariusza Krzysztofa, który kocha śpiewać. Ponadto Alicja opowiedziała o tym, jak powstawał Kalendarz Niesłyszących, zaś Edyta o tym, że często organizujemy wycieczki (krajowe i zagraniczne).

I chociaż autorzy programu mówią, że działamy aktywnie, odważnie, bez kompleksów, to jednak w wypowiedziach naszych wolontariuszy równie mocno wybrzmiewa jeszcze jeden aspekt. Wszyscy czujemy się w Fundacji FONIS jak w rodzinie:)

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do oglądania! Materiał filmowy jest dostępny na stronie programu Spotkania w świecie ciszy.

Accessibility Toolbar