Aktywność ruchowa seniorów

Aktywność ruchowa seniorów. Naszym seniorom w dzisiejszy piękny, słoneczny dzień przyszła ochota na kolejną przygodę z nordic walking. Już po raz drugi kilkuosobowa grupa członków Klubu Seniora „Integracja” wybrała się na spacer „z kijkami”.

Nasza instruktorka – pani Klaudia – przypomniała, jak należy indywidualnie dobrać kijki do nordic walking. Głównym kryterium jest wzrost. Przed rozpoczęciem treningu poświeciliśmy trochę czasu na rozgrzewkę. Był więc szybki marsz i doskonalenie techniki chodzenia. Potem zaś przypomnieliśmy sobie, kiedy i na jakiej wysokości ciała otwieramy i zamykamy ręce w czasie marszu oraz pod jakim kątem względem ziemi mają być ustawione kijki. Nie można również zapomnieć o swojej sylwetce, która ma być wyprostowana. Natomiast ruchy rąk i nóg muszą być zsynchronizowane. Jak pisaliśmy ostatnio, to wcale nie jest takie łatwe.

W przeciwieństwie do spaceru sprzed tygodnia, dziś towarzyszyło nam ciepłe wiosenne słońce. Spacerowało się nam zatem z ogromną przyjemnością. Ale ponieważ ostatni rok spędziliśmy głównie, siedząc  w domach, to nasze ciało odczuło wysiłek dzisiejszej aktywności ruchowej.

Nie możemy nie wspomnieć o panu Jacku – jednym z uczestników spaceru. Okazał się być mistrzem w nordic walking. Otrzymał nawet w prezencie od pani instruktor kijki do tej dyscypliny sportu.

aktywnosc ruchowa seniorow3 - Aktywność ruchowa seniorów aktywnosc ruchowa seniorow2 - Aktywność ruchowa seniorów aktywnosc ruchowa seniorow1 - Aktywność ruchowa seniorów aktywnosc ruchowa seniorow - Aktywność ruchowa seniorów

Na kolejne wydarzenie adresowane do seniorów zapraszamy serdecznie już w najbliższy wtorek – 27 kwietnia 2021. Śledźcie nasz KALENDARZ. Tam znajdziecie wszystkie zapowiedzi działań dla Klubu Seniora „Integracja” i nie tylko.

Aktywność ruchowa seniorów to wyjście w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Aktywność ruchowa seniorów

Accessibility Toolbar