Aktywny niesłyszący wolontariusz

Aktywny niesłyszący wolontariusz. Rozpoczynamy przygotowania do tegorocznej majówki wolontariuszy Fundacji FONIS. Wydarzenie zaplanowaliśmy na trzy dni – od godzin popołudniowych we wtorek 30 kwietnia do godzin wieczornych w czwartek 2 maja 2024 roku.

Tegoroczna majówka będzie okazją do spotkania się z przedstawicielami dwóch innych organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością słuchu. Będzie to Pszczyńskie Stowarzyszenie Niesłyszących oraz koło PCK Osób Niesłyszących i Słabosłyszących w Bielsku-Białej. Podczas spotkania zaprezentujemy działania realizowane przez wolontariuszy Fundacji FONIS, a także dowiemy się o innych możliwościach czynnego włączania się w życie społeczne i kulturalne osób z niepełnosprawnościami. Ponadto podczas trwania majówki nagramy materiał filmowy do spotu promującego wolontariat wśród osób niesłyszących. Oczywiście nie zabraknie czasu na rekreację, spacery po górach Beskidach i integrację naszej grupy. Szczegółowy plan wyprawy przedstawimy Wam na spotkaniu wolontariuszy w piątek 26 kwietnia 2024 roku „pod 4”.

Udział w wydarzeniu „Aktywny niesłyszący wolontariusz” jest bezpłatny, ale uczestnicy dojeżdżają na miejsce we własnym zakresie. Fundacja FONIS dzięki dotacji pozyskanej z budżetu Województwa Dolnośląskiego, a także własnym środkom finansowym zapewni uczestnikom nocleg i wyżywienie, a także ubezpieczenie. Będziemy nocować w Jubileuszowym Centrum Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Lipniku.

Do udziału zapraszamy zarówno osoby niesłyszące, jak i słabosłyszące oraz słyszące. Wszystkie – rzecz jasna – z grupy wolontariuszy Fundacji FONIS. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona (mamy dla Was 30 miejsc), nie zwlekajcie z zapisami (tel. 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Przy zapisach podajcie koniecznie Wasz adres zamieszkania z informacją, jaki to powiat oraz zgłoście fakt posiadania orzeczenia o niepełnosprawności.

Serdecznie zapraszamy. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie także w filmowym zaproszeniu przygotowanym w Polskim Języku Migowym.

Wydarzenie „Aktywny niesłyszący wolontariusz” odbędzie się w ramach realizowanego przez Fundację FONIS zadania publicznego przy udziale środków budżetu Województwa Dolnośląskiego (www.umwd.pl).

Accessibility Toolbar