Aktywny senior na kręglach

Aktywny senior na kręglach. Wtorkowe przedpołudnie w Fundacji FONIS było bardzo aktywne. Otóż aż 18-osobowa grupa z Klubu Seniora „Integracja” uczestniczyła w wyjściu do kręgielni SkyBowling przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. O godz. 10.30 nasi seniorzy w sali VIP kręgielni w trzech  6-osobowych drużynach rozpoczęli grę w kręgle. Podczas godzinnej gry uczestnikom przyświecał jeden cel: zdobycie jak największej liczby punktów. Wszyscy bardzo się starali, aby kula za każdym razem zbiła 10 kręgli. Zaś ci, którym się to udawało, cieszyli się najbardziej. Jak relacjonuje pani Elżbieta Gorgoń, tłumacz języka migowego, a także wieloletni opiekun niesłyszących i słabosłyszących seniorów, wszyscy byli bardzo zadowoleni z gry. 

Gra w kręgle jest nie tylko dobrym sposobem na aktywne spędzanie czasu, ale jest również okazją do integracji grupy i zdrowej rywalizacji. I właśnie to w czasie wyjść i wycieczek nasi seniorzy bardzo sobie cenią. Te wspólne wyjścia to również okazja, aby ze sobą porozmawiać, wymienić doświadczenia, podzielić się ze sobą codziennością.

Przypomnijmy , że we wrześniu zaprosimy jeszcze niesłyszących i słabosłyszących seniorów na drugą część warsztatów rękodzieła oraz na warsztaty ogrodnicze. Liczymy oczywiście na Waszą obecność!

Aktywny senior na kręglach to kolejne działanie w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021– Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.      

%d bloggers like this: