Aktywny senior – wkrótce początek!

Aktywny senior – wkrótce początek! Razem z nowym rokiem ponownie chcemy aktywizować do działania naszych drogich seniorów z Klubu Seniora „Integracja”.  Dlatego już za dwa tygodnie, 3 lutego 2020, Fundacja FONIS rozpoczyna realizację zadania publicznego „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior”. Zadanie publiczne z obszaru działań na rzecz seniorów zakłada zorganizowanie w ciągu dwóch najbliższych lat licznych zajęć warsztatowych i edukacyjnych, spotkań i wyjść rekreacyjno-kulturalnych oraz wycieczek.

Przypomnijmy, że wraz z końcem 2019 zakończyliśmy pierwszą edycję projektu „Aktywny senior”. I tak jak poprzednio nasi seniorzy wezmą udział w kilku rodzajach warsztatów. Będą to zarówno pojedyncze spotkania, jak i całe cykle spotkań warsztatowych. Znajdzie się wśród nich cykl warsztatów ceramicznych i filcowania, a także cykl warsztatów teatralnych. To będzie nowość w działaniach niesłyszących i słabosłyszących seniorów. Ponadto ponownie zorganizujemy warsztaty ogrodnicze, rękodzieła, dietetyczne, jak również kulinarne. Odbędzie się także spotkanie edukacyjne „Jak reagować na przemoc domową”.

Ponadto projekt zakłada zorganizowanie kilkunastu spotkań i wyjść rekreacyjno-kulturalnych, np. do ogrodu zoologicznego, groty solnej, teatru, kina, muzeum i na kręgle. Chcemy w ten sposób zachęcić seniorów do aktywnego spędzania czasu i udziału w życiu kulturalnym miasta. Kolejną natomiast nowością w działaniach będzie jednodniowa wycieczka do Arboretum Wojsławice. Jest to filia wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. Ponieważ najpiękniej jest tam w maju, dlatego też właśnie wtedy się tam wybierzemy.

Spotkania odbywać się będą 3 razy w miesiącu.

Będą to dwa spotkania warsztatowe, jedno zaś rekreacyjno-kulturalne. Wszystkie pod czujnym okiem koordynatora projektu – pani Eli Gorgoń, która jak nikt inny zna i potrafi pracować z naszymi seniorami. Aby zapoznać się ze szczegółowym planem spotkań oraz ich terminami, trzeba zaglądać na naszą stronę internetową – zakładka „KALENDARZ”. Oprócz tego we wtorek 4 lutego o godz. 16.00 „pod 4” odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym poinformujemy o założeniach, celach i planach na najbliższe miesiące.

Aktywny senior – wkrótce początek! Zatem zapraszamy serdecznie do udziału we wszystkich proponowanych zajęciach i wyjściach!

Zadanie publiczne: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowane jest ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Aktywny senior  – wkrótce początek!

Accessibility Toolbar