Aktywny senior – zaczynamy!

Aktywny senior – zaczynamy! Razem z wiosną aktywizujemy do działania naszych drogich seniorów. Dlatego już za kilka dni Fundacja FONIS rozpoczyna realizację zadania publicznego na rzecz podopiecznych Klubu Seniora „Integracja”. Zadanie publiczne z obszaru działań na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku „Aktywny senior” zakłada zorganizowanie w okresie od kwietnia do listopada 2019 roku 6 spotkań warsztatowych oraz 5 wyjść rekreacyjno-kulturalnych.

aktywny senior 1024x621 - Aktywny senior - zaczynamy!

Nasi seniorzy wezmą udział w 4 rodzajach warsztatów. Dwukrotnie będą to warsztaty ogrodnicze, w czasie których nauczą się nie tylko jak pielęgnować rośliny, ale również samodzielnie skomponują „Las w słoiku”. Będą również warsztaty rękodzieła. Wtedy własnoręcznie wykonają kolorowe witraże. Również dwukrotnie spotkają się na warsztatach dietetycznych i dowiedzą, jak zdrowo się odżywiać oraz nauczą się właściwego doboru składników podczas komponowania posiłków. W projekcie swoje miejsce znalazły również warsztaty kulinarne z przygotowaniem pod okiem zawodowego kucharza smakowitych potraw i ich konsumpcją. 

Ponadto projekt zakłada zorganizowanie wyjść rekreacyjno-kulturalnych, np. do groty solnej, kina i na kręgle. Chcemy w ten sposób zachęcić seniorów do aktywnego spędzania czasu i udziału w życiu kulturalnym miasta.

Spotkania odbywać się będą 2 razy w miesiącu – jedno spotkanie warsztatowe, jedno rekreacyjno-kulturalne. Wszystkie pod czujnym okiem koordynatora projektu – pani Eli Gorgoń, która jak nikt inny zna i potrafi pracować z naszymi seniorami. Natomiast szczegółowy plan spotkań oraz ich terminy publikowane będą w zakładce „Kalendarz” na naszej stronie internetowej.

Zadanie publiczne: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku – Aktywny senior współfinansowane jest ze środków Gminy Wrocław.

Zatem zapraszamy serdecznie do udziału we wszystkich proponowanych zajęciach i wyjściach!

Accessibility Toolbar