Bajka o uczuciach

Dawno, dawno temu na morzu była wyspa… Tak zaczyna się „Bajka o uczuciach”. Dlaczego o niej piszemy? Bowiem tekst tej właśnie bajki był tematem pięciu październikowych spotkań niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja”. To właśnie przez tych kilka jesiennych popołudni odbywały się warsztaty teatralne. Aktorska grupa seniorów spotykała się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu, czyli w naszym ulubionym miejscu spotkań.

Były to bardzo pracowity czas, jak na warsztaty przystało. Zaczął się od wybrania tekstu do inscenizacji. Wybór padł na „Bajkę o uczuciach”. Kiedy już zapoznaliśmy się dokładnie z jej treścią, trzeba było obsadzić role. Pod czujnym okiem prowadzącego warsztaty niesłyszącego aktora pantomimy Arkadiusza Bazaka każdy z uczestników wybrał sobie rolę w sam raz dla siebie. Następnie rozpoczął się żmudny etap prób i ćwiczeń. Podkreślić należy, że wszyscy uczestnicy tego teatralnego przedsięwzięcia bardzo się starali, chcąc, aby całe przedstawienie wyglądało profesjonalnie. Niezbędnym elementem każdej inscenizacji jest także dekoracja. W naszych przygotowaniach zadbaliśmy również i o to. Z kolorowego papieru powstaje więc  wyspa, statki, no i morze. Jak zapewniają nas p. Ela i Arkadiusz już wkrótce będziemy mogli pokazać szerszemu gronu odbiorców efekty pracy naszych kochanych seniorów.Bajka o uczuciach1 - Bajka o uczuciach Bajka o uczuciach - Bajka o uczuciach Bajka o uczuciach3 - Bajka o uczuciach Bajka o uczuciach2 - Bajka o uczuciach

Bajka o uczuciach to cykl warsztatów teatralnych, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Bajka o uczuciach

Accessibility Toolbar