Bal świętych

W piątek 28 października 2022 r. dzieci i młodzież z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z Innymi Niepełnosprawnościami brała udział w konkursie pt. „Bal Świętych”.

Spotkania odbyły się w 3 grupach wiekowych. Przedszkolaki i uczniowie klas I – III szkoły podstawowej uczyły się migać piosenkę pt. „Taki duży, taki mały może świętym być” przygotowaną przez migający chórek pod czujnym okiem pani Anny Szymik prowadzącej zajęcia z muzykoterapii  i s. Bonity Bastek – nauczyciela religii. Następnie dzieci wykonały aureolkę. W drugiej części spotkania dzieci dopasowywały atrybuty świętych do otrzymanych kart pracy oraz prezentowały strój swojego świętego patrona. Dodatkowo troje uczniów z klasy o profilu grafiki komputerowej robiło zdjęcia ucharakteryzowanych dzieci. Wskazówek przy robieniu zdjęć udzielał pan Przemysław Sławik. Natomiast komisja konkursowa, w skład której wchodziła przewodnicząca – s. Katarzyna Fabicka, pani Małgorzata Lesiak i pani Anna Szymik, dzielnie pracowała nad wytypowaniem najlepszych strojów. Udało się. Były nagrody za I, II i III miejsce oraz 5 wyróżnień.

Drugą grupą byli uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie SPP. Uczestnicy starali się odgadnąć zagadki o świętych patronach i podać właściwy jego atrybut. Ponadto prezentowali się w  strojach swoich patronów. Również w tej grupie zostały zrobione zdjęcia i nagrodzone najpiękniejsze stroje.

Trzecią grupą byli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Dla nich odbył się wykład pod hasłem: „Patron – kto to taki i jaką rolę pełni w życiu”, który wygłosiła s. Bonita Bastek. Natomiast w czasie prezentacji przygotowanej przez s. Katarzynę Fabicką młodzież rozwiązywała zagadki o świętych i próbowała odgadnąć odpowiednie atrybuty danego świętego. W tej grupie uczestników tylko troje nauczycieli odważyło się przyjść w stroju swojego patrona. I to właśnie ich komisja zdecydowała się nagrodzić.

Fundacja FONIS pomogła w organizacji wydarzenia i przygotowała nagrody dla zwycięzców. Mamy nadzieję, że „Bal Świętych” na stałe wpisze się w kalendarz imprez wrocławskiego ośrodka dla niesłyszących.

Bal swietych1 - Bal świętych Bal swietych2 - Bal świętych Bal swietych3 - Bal świętych

Accessibility Toolbar