Bez barier

W środowe popołudnie 19 lipca w Sali Wielkiej Starego Ratusza odbyło się spotkanie Prezydenta Wrocławia pana Jacka Sutryka z przedstawicielami 49 organizacji działających na rzecz wrocławianek i wrocławian z niepełnosprawnościami. Wśród nich znalazła się także Fundacja FONIS, którą reprezentowały Renata i Gosia z Zarządu Fundacji. A wszystko po to, aby podkreślić, że nasze miasto to miasto bez barier. Bo, jak mówił pan Prezydent, Wrocław z roku na rok staje się dobrym miejscem do życia również dla tych, którzy z powodu niepełnosprawności funkcjonują w naszej wspólnocie nieco inaczej.

Spotkanie było świetną okazją do podziękowania i docenienia pracy różnorodnych wrocławskich organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Pomoc ta obejmuje rozmaite sektory, m.in. aktywizację społeczną, zawodową, ale też edukację, kulturę i sport. W podziękowaniach Prezydent Wrocławia podkreślił naszą wytrwałość w przełamywaniu barier. Zwrócił również uwagę na siłę i troskę, aby uczynić lepszym i łatwiejszym życie osób niesłyszących i słabosłyszących. Prezydent z uznaniem mówił o współpracy między władzami Miasta a Organizacjami, która wskazuje kierunki działań i kreuje politykę społeczną Wrocławia.

Uroczystość składała się z części oficjalnej, krótkiego występu artystycznego oraz poczęstunku na koniec spotkania. Wtedy właśnie był odpowiedni czas serdeczne rozmowy. Uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami w zakresie działań, które zmierzają do budowania Wrocławia dla wszystkich, Wrocławia bez barier!

Bez barier 5 - Bez barier Bez barier 2 - Bez barier

Accessibility Toolbar