Ceramiczne ABC – szczęśliwy finał

Ceramiczne ABC – szczęśliwy finał. Tak moglibyśmy podsumować cykl warsztatów ceramicznych, w których brali udział seniorzy z Klubu Seniora „Integracja” działającego przy Fundacji FONIS. Pierwsze z cyklu trzech spotkań odbyło się 11 lutego 2020 w ramach drugiej edycji projektu „Aktywny senior”. A potem była długa przerwa. Epidemia koronawirusa zamroziła wszystkie zajęcia dla seniorów. Ale w połowie czerwca powoli zaczęliśmy się odmrażać…

Efekt jest taki, że w ostatnim tygodniu nasi seniorzy dwukrotnie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych: w poniedziałek 29 czerwca oraz w piątek 3 lipca. Tym samym udało się więc dokończyć rozpoczęte w lutym prace ceramiczne – przygotowane do szkliwienia cierpliwie czekały w Pracowni Ceramiki w podwrocławskim Domaszczynie. W piątkowym natomiast spotkaniu uczestnicy lepili kolejne arcydzieła, a następnie zdobili je nową techniką, tzw. angobami, czyli kolorowymi glinkami. Powstałe w czasie cyklu warsztatów prace pozostały na razie w pracowni i będą gotowe do odbioru za 2-3 tygodnie. Kto wie, może przygotujemy z nich jakąś wystawę. Sami zaś uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w takich zajęciach, ale jeszcze bardziej zdziwieni, że samodzielnie potrafili wykonać tak piękne prace. Ich mała fotogaleria znajduje się poniżej.

Zajęcia prowadziła pani Marta Lejman-Trzcińska. Jest ceramiczką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy twórczej nie tylko z dziećmi i dorosłymi, ale również z osobami niepełnosprawnymi. Obecnie zaś realizuje w Pracowni Ceramiki w Domaszczynie własny autorski projekt.

Ceramiczne ABC – szczęśliwy finał już za nami, a przed nami kolejne propozycje dla seniorów. Najbliższa już w piątek 10 lipca. Będą to warsztaty dietetyczne.

Wszystkie warsztaty dla seniorów odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Ceramiczne ABC – szczęśliwy finał

Accessibility Toolbar