Co zamiast odświeżaczy powietrza?

Co zamiast odświeżaczy powietrza? Już odpowiadamy. Dobrą alternatywą są zawieszki zapachowe wykonane na bazie naturalnych składników. Wykonali je dzisiaj niesłyszący i słabosłyszący seniorzy z Klubu Seniora „Integracja” w czasie drugich w tym roku warsztatów ekologicznych. Uczestniczyły w nich 24 osoby.

Nasi seniorzy mają już doświadczenie pracy z woskiem sojowym i olejkami eterycznymi. Dziś pani Jola – prowadząca warsztaty – nieco zmodyfikowała ich zastosowanie i tak powstały ekologiczne zawieszki zapachowe. Natomiast ozdabianie zawieszek zostawiliśmy kreatywności seniorów. Podczas ozdabiania uczestnicy wykorzystali to, co można znaleźć w czasie spaceru po parku czy lesie. Były więc gałązki, igliwie, drobne listki, a także szyszki. Największym zainteresowaniem cieszyło się wykonanie zawieszek o zapachu lasu z aromatem sosny, eukaliptusa oraz cytryny. Ale były także zawieszki lawendowe. Właśnie takie umieszczamy często w szafach, aby nasze ubrania pachniały piękną lawendą. A wszystko to w duchu ekologii i dbania o środowisko!

Dziękujemy więc pani Joli za te bardzo pouczające i rozwijające naszą kreatywność warsztaty ekologiczne, a pani Eli za tłumaczenie na język migowy. To było naprawdę miłe popołudnie.

Co zamiast odswiezaczy powietrza - Co zamiast odświeżaczy powietrza? Co zamiast odswiezaczy powietrza1 - Co zamiast odświeżaczy powietrza? Co zamiast odswiezaczy powietrza2 - Co zamiast odświeżaczy powietrza?

Co zamiast odświeżaczy powietrza – to warsztaty, które odbyły się w Fundacji FONIS we Wrocławiu ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Accessibility Toolbar