Czas podsumowań, czas podziękowań

Czas podsumowań, czas podziękowań. Nieco wcześniej niż zwykle, bo już na początku miesiąca, odbyło się w Fundacji FONIS ostatnie przed wakacjami spotkanie wolontariuszy. Była to świetna okazja do podsumowania całorocznej pracy oraz do podziękowania za pomoc w organizacji Festynu św. Filipa Smaldone 2023.

Spotkaliśmy się w środę 7 czerwca 2023 w naszym stałym miejscu spotkań, czyli „pod 4”. Było nas całkiem sporo, bo około 30 osób. Inaczej też niż zawsze wyglądał przebieg spotkania. Tym razem nie było bowiem pracowicie. W czasie tego spotkania mieliśmy pełen relaks i cieszyliśmy się nadchodzącymi wakacjami, na które wszyscy, po pracowitym sezonie, zasłużyliśmy.

W ogrodzie „pod 4” rozpaliliśmy grilla, ustawili ławki i krzesła, a potem zasiedliśmy do wspólnej biesiady. Była więc pyszna kiełbaska i kaszanka z grilla, a także grillowany ser z żurawiną. A na deser pyszne ciasto z owocami, które upiekła dla nas nasza wolontariuszka Bronia. Było dużo radości i serdecznych rozmów.

I choć wakacje przed nami, nie znaczy to jednak, że nie będzie się nic w tym czasie działo w naszej Fundacji. Otóż na pierwszy tydzień lipca zaplanowaliśmy półkolonie dla dzieci i młodzieży, zaraz po nich wyjeżdżamy do Chorwacji. Następnie szykują się dwa wyjazdy w Karkonosze – dwudniowy dla seniorów i pięciodniowe kolonie dla młodzieży. Ponadto we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Niesłyszących będziemy współorganizować kurs PJM A1 o profilu katechetycznym i konferencję dla świeckich pt. „Oto Słowo Boże”. Tak więc będzie się działo! No może sierpień będzie nieco spokojniejszy. Zobaczymy.

Czas podsumowań, czas podziękowań za nami, a my trzymamy kciuki za wszystkie wakacyjne działania i życzymy wszystkim wolontariuszom Fundacji FONIS udanego wypoczynku! Do zobaczenia po wakacjach!

Czas podsumowan czas podziekowan - Czas podsumowań, czas podziękowań Czas podsumowan czas podziekowan1 - Czas podsumowań, czas podziękowań

Accessibility Toolbar