Czy niewidomi mają sny?

„Czy niewidomi mają sny?” To kolejne z kilku pytań, które pojawiają się w tekście jasełek „W ciemności i ciszy narodził się…”. Trzecie w tym sezonie przedstawienie jasełkowe wolontariusze Fundacji FONIS pokazali dziś parafianom i gościom w kościele Macierzyństwa NMP na wrocławskich Pilczycach.

Najpierw grupa aktorów uczestniczyła razem z wiernymi we mszy św., ubogacając liturgię tłumaczeniem czytań na język migowy oraz śpiewaniem psalmu. Natomiast po wspólnej eucharystii przyszedł czas na występ artystyczny. Również i tym razem cieszył się dużą frekwencją i zainteresowaniem widzów. Historia niesłyszącej Maryi i niewidomego Józefa zachęca oglądających do refleksji nad życiem i problemami osób z wadą słuchu i wzroku.  Oczywiście na scenie pojawiają się także inne postacie, np. pasterze, anioły i gwiazda, które wprowadzają do spektaklu dużo radości i wywołują uśmiech na twarzach widzów.

A poza tym występujące w przedstawieniu osoby niepełnosprawne pokazują, że można pokonywać ograniczenia wynikające z bycia niesłyszącym lub niewidomym. Jeśli zatem chcecie się przekonać, jak to możliwe, zapraszamy jeszcze na dwa w tym sezonie nasze występy. Pierwszy z nich będzie w kościele Ducha Świętego na wrocławskich Hubach (20.01.2019 po mszy św. o godz. 10.30), a drugi w kościele NMP Różańcowej w Kiełczowie (27.01.2019, godz. 12.30). Zapraszamy już dziś!

czy niewidomi mają sny1 - Czy niewidomi mają sny?
czy niewidomi mają sny2 - Czy niewidomi mają sny?
czy niewidomi mają sny3 - Czy niewidomi mają sny?
czy niewidomi mają sny4 - Czy niewidomi mają sny?
%d bloggers like this: