Dla tych, którzy jadą do Medjugorie

Na niespełna 3 tygodnie przed wyjazdem przekazujemy garść informacji dla tych, którzy jadą do Medjugorie. Przypominamy, że nasza pielgrzymka rozpoczyna się 9, kończy zaś 16 lipca 2023 roku. Wyjeżdżamy z Wrocławia w niedzielę po Mszy św. w kaplicy niesłyszących, czyli około godziny 12.00. Powrót natomiast planujemy w kolejną niedzielę we wczesnych godzinach porannych.

W poniedziałek 19 czerwca 2023 roku odbyło się spotkanie pielgrzymów z przedstawicielem biura podróży CAMINO TRAVEL, z którym będziemy pielgrzymować. Nie było ono obowiązkowe, dlatego też nie wszyscy byli obecni. Zamieszczamy więc poniżej kilkanaście istotnych informacji, aby nasza podróż była bezpieczna i przyjemna 😊.

Na spotkaniu przedstawiono dokładny program wyjazdu. My pisaliśmy już o nim wcześniej. Zajrzyjcie więc TUTAJ i poczytajcie! Ponadto osoby, które będą uczestnikami wyjazdu muszą obowiązkowo mieć przy sobie WAŻNY dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty lub paszport, ale dokument musi być ważny. Sprawdźcie więc datę ważności Waszych dowodów osobistych lub paszportów! Zabierzcie też legitymację osoby niepełnosprawnej (lub orzeczenie niepełnosprawności).

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nocować będziemy łącznie w 4 hotelach – we wszystkich są ręczniki, nie trzeba zabierać z domu. Potrzebny będzie tylko ręcznik plażowy i odpowiednie obuwie na plażę, np. buty do wody albo klapki. Planujemy bowiem jeden dzień na chorwackiej plaży, a tam w wodach Adriatyku możemy spotkać jeżowce. Spotkanie bosej stopy z jeżowcem nie jest przyjemne 😊. Koniecznie zabierzcie też krem z dużym filtrem słonecznym i nakrycie głowy. Będzie gorąco!

W czasie wyjazdu wszyscy uczestnicy będą ubezpieczeni! Jeśli jednak ktoś ma kartę EKUZ to warto ją zabrać. Ubezpieczenie obejmuje również choroby przewlekłe. Z ważnych informacji należy pamiętać, że na terenie Bośni i Hercegowiny będą wysokie opłaty za korzystanie z telefonów komórkowych. Kraj ten bowiem nie jest w Unii Europejskiej i w związku z tym opłaty są bardzo wysokie. Najlepiej więc wyłączyć transmisję danych komórkowych i korzystać z Wi-Fi hotelowego! W Bośni i Hercegowinie obowiązuje też inna waluta, ale można tam płacić w euro. Pracownicy biura sugerują, że na własne potrzeby warto zabrać około 200 euro na cały pobyt. Z technicznych spraw dobrze jest wiedzieć, że i w Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie gniazdka elektryczne są takie same jak w Polsce.

Koszty wyjazdu obejmują pełne wyżywienie (śniadania z kawą i herbatą oraz obiadokolacje). Pamiętać trzeba, żeby i na pierwszy dzień podróży, i na drogę powrotną zaopatrzyć się w suchy prowiant. W autobusie będzie można kupić kawę, herbatę i napoje – warto mieć więc drobne złotówki. Oprócz tego w cenie wyjazdu jest też rejs statkiem na jedną w adriatyckich wysp i kilkugodzinny tam pobyt z lunchem.

Do zobaczenia wkrótce!

Dla tych, którzy jadą do Medjugorie… Nie pozostało Wam nic innego, jak przygotowywać się do podróży i powoli pakować walizki! W razie wątpliwości lub pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji. Do zobaczenia w niedzielę 9 lipca 2023.    

Accessibility Toolbar