Dla uchodźców z Ukrainy

Dla uchodźców z Ukrainy. W czwartek 19 maja 2022 roku zapraszamy niesłyszących uchodźców z Ukrainy oraz ich rodziny na wycieczkę do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Spotykamy się przy bramie głównej o godzinie 15.45, by o godzinie 16.00 rozpocząć zwiedzanie. Udział w wycieczce jest bezpłatny dla osób, które mają status uchodźcy wojennego z terenu Ukrainy. Prosimy, aby zabrać ze sobą orzeczenie o niepełnosprawności.

Zwiedzanie rozpoczniemy od słynnego afrykarium. Następnie uczestnicy będą mogli samodzielnie wyruszyć wybraną przez siebie trasą. Będą mogli również skorzystać z pomocy dwójki wolontariuszy Fundacji FONIS, którzy oprowadzą po wrocławskim ZOO.

Wycieczka do wrocławskiego ogrodu zoologicznego to kolejne nasze działanie adresowane do niesłyszących uchodźców z Ukrainy. Przypominamy, że od połowy marca trzy razy w tygodniu prowadzimy naukę polskiego języka migowego. Zajęcia dla niesłyszących uchodźców odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 11.00 do 13.00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Ponadto Ukraińcy mogą liczyć na naszą pomoc przy załatwianiu codziennych spraw (wizyty w konsulacie, pomoc w zatrudnieniu, złożenie wniosków 500+, wyrobienie orzeczenia o niepełnosprawności, itp.).

Film z zaproszeniem na wydarzenie nagrany w ukraińskim języku migowym jest dostępny na profilu facebookowym Fundacji FONIS. Poniżej natomiast informacja o wyjściu w języku ukraińskim:

Всіх глухих з України, сердечно запрошуємо на прогулянку в Зоопарк! Зустрічаємося біля входу ( вул.Врублевського 1-5) 19 травня в четвер о год.15.45. Вхід безкоштовний! Прошу забрати з собою довідку про встановлення групи інвалідності.

 

Accessibility Toolbar