Dlaczego warto być wolontariuszem

Wprawdzie Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy Fundacji FONIS już za nami, ale mamy dla Was jeszcze niespodziankę, nad którą pracowaliśmy właśnie podczas tego wyjazdu. W czasie trzydniowego wydarzenia wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego warto być wolontariuszem. Odpowiedzi szukaliśmy podczas konferencji, kiedy to promowaliśmy wolontariat jako ideę, a także wymienialiśmy doświadczenia w działaniach wolontaryjnych na rzecz środowiska świata ciszy. Ale odpowiedź znajdowaliśmy przede wszystkim w codziennym byciu razem.

Zapraszamy Was do obejrzenia spotu promującego wolontariat osób niesłyszących, który jest owocem tych poszukiwań. Znajdziecie w nim mnóstwo radości, bo tacy właśnie jesteśmy 😊. Do pełnej odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas WOLONTARIAT poprowadzą Was kolejne literki tego słowa. W nich bowiem kryją się treści, które definiują nas jako niesłyszących wolontariuszy.

Nie ma wolontariatu bez współpracy i dobrej organizacji. Warto też podczas działań wolontaryjnych korzystać z doświadczenia i swojego, i innych, być otwartym i ambitnym. A jeśli jest się kreatywnym, to działania są ciekawsze i dają poczucie satysfakcji. Prawdziwy wolontariusz daje wsparcie i otacza troską tych, którzy jej najbardziej potrzebują! To co wyróżnia wolontariusza, to jego radość i kultura. A kiedy w wolontariacie spotykają się osoby niesłyszące, słabosłyszące jak również słyszące, to naturalną sprawą jest integracja tego towarzystwa 😉. Dlatego właśnie warto być wolontariuszem!!!

Spot promujący wolontariat osób niesłyszących powstał w ramach realizacji zadania publicznego „Aktywny niesłyszący wolontariusz” przy udziale środków budżetu Województwa Dolnośląskiego (www.umwd.pl).

Accessibility Toolbar