Do czego służy soda i kwasek cytrynowy?

Do czego służy soda i kwasek cytrynowy? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista. Ale poznali ją niesłyszący i słabosłyszący seniorzy z Klubu Seniora „Integracja”. We wtorkowe popołudnie 14 marca 2023 roku Fundacja FONIS zorganizowała bowiem warsztaty ekologiczne, w czasie których uczestnicy wykonali musujące pastylki do czyszczenia toalet.

A zrobili je z powszechnie używanych w kuchni produktów – sody i kwasku cytrynowego właśnie. To produkty, które nie zaszkodzą ani ciału, ani środowisku! Do wykonania pastylek seniorzy wykorzystali foremki z recyklingu. Kto by pomyślał, że pojemniczek po sosie do pizzy (były też takie w kształcie serduszek) może mieć takie praktyczne zastosowanie! Wystarczy trochę sody i kwasku cytrynowego, no i odrobinę olejku eterycznego i środek czyszczący do toalety gotowy. A wszystko w duchu ekologii i dbania o środowisko!

Poza tym taką naturalną pastylkę można wrzucić także do kąpieli w wannie. Niemożliwe? A jednak, bo to dokładnie z tych samych produktów wykonuje się kule do kąpieli. Dodaje się tylko olejki zapachowe, płatki kwiatów itp. Ale zestaw podstawowych produktów jest taki sam.

Uczestnicy z zaciekawieniem zgłębiali więc tajniki niezwykłego zastosowania zwykłych produktów spożywczych obecnych w każdej kuchni. Dziękujemy pani Joli za te bardzo pouczające i rozwijające naszą kreatywność warsztaty ekologiczne.

Do czego sluzy soda i kwasek cytrynowy - Do czego służy soda i kwasek cytrynowy? Do czego sluzy soda i kwasek cytrynowy1 - Do czego służy soda i kwasek cytrynowy? Do czego sluzy soda i kwasek cytrynowy2 - Do czego służy soda i kwasek cytrynowy?

Do czego służy soda i kwasek cytrynowy to warsztaty, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Do czego służy soda i kwasek cytrynowy?

Accessibility Toolbar