Do końca kwietnia możesz nam przekazać 1%

Do końca kwietnia trwa okres rozliczenia z urzędem skarbowym i – co za tym idzie – okres, kiedy możesz przekazać nam 1% swojego podatku. W tym roku okres składania deklaracji kończy się w piątek 30 kwietnia. Jeśli ktoś zdecyduje się przesłać deklarację pocztą, wówczas datą jej złożenia będzie data stempla pocztowego.

Ministerstwo Finansów przygotowało specjalny portal podatkowy, na którym każdy z podatników odnajdzie gotowe zeznanie podatkowe. Warto przed 30 kwietnia uzupełnić je o kwoty, które można odliczyć od podatku. Warto również wpisać numer KRS organizacji pozarządowej, którą będziemy chcieli wesprzeć, przekazując jej 1% swojego podatku.

Przypomnijmy, że Fundacja FONIS posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) od 2018 roku. Dzięki temu rozliczając się z urzędem skarbowym możecie przekazać nam 1% podatku. Aby to uczynić, w formularzu PIT musicie wpisać nasz numer KRS, czyli 0000543679. W ten sposób możecie wspierać nasze działania na rzecz niesłyszących i niewidomych.

Już dziś serdecznie dziękujemy za wasze wsparcie. Dzięki niemu w zeszłym roku udało się nam uczynić naprawdę wiele dobra, o czym pisaliśmy na naszej stronie we wpisie “To wszystko za Wasz 1%

Zapraszamy przy tej okazji do skorzystania ze wsparcia przy rozliczeniu z urzędem skarbowym podczas – ostatniego już – dyżuru p. Doroty. Ponadto wolontariusze Fundacji FONIS przygotowali specjalny klip zachęcający do wsparcia naszej organizacji. Zapraszamy do obejrzenia: