Dobra historia to nasza historia

Dobra historia to nasza historia. Na początku czerwca pisaliśmy, że odwiedziła nas ekipa telewizyjna programu „Dobre historie”. Zaprosiliśmy Was wówczas na koniec lipca na emisję reportażu. I właśnie nadszedł ten czas. Otóż w sobotę 23 lipca 2022 TVP Regiony wyemitowała reportaż, którego głównym bohaterem była Fundacja FONIS. Ponadto w reportażu zobaczycie wrocławskie i płockie duszpasterstwo niesłyszących.

Autorzy programu, zachęcając do jego oglądania, napisali na swoim profilu facebookowym:  Ktoś kiedyś powiedział, że głusi nie są Ci, co nie słyszą, ale Ci, którzy nie chcą słuchać. A następnie podkreślili, że reportaż poświęcony naszej Fundacji pokazuje, że z każdym da się porozumieć, tylko trzeba znaleźć odpowiedni sposób.

„Dobre historie” o Fundacji FONIS to dwadzieścia kilka minut opowieści o tym gdzie, jak i dla kogo działamy. Ujęcia z festynowej Mszy Świętej, a potem z części rekreacyjnej pokazują, że gromadzimy naprawdę liczną grupę osób niesłyszących, słabosłyszących, ich rodziny i przyjaciół. Natomiast wypowiedzi naszych wolontariuszy to dowód, że warto działać na rzecz świata ciszy.

W części studyjnej reportażu zaś mogliśmy opowiedzieć o tym, jak w codzienności wygląda nasza praca, jakie projekty realizujemy, a także jakie są tajniki komunikacji w języku migowym. O tym wszystkim mówił ks. Tomasz Filinowicz – założyciel Fundacji oraz członkowie zarządu: Ewelina i Gosia.

Dobra historia to nasza historia i warto ją obejrzeć! Oczywiście reportaż w całości tłumaczony jest na Polski Język Migowy. Serdecznie zapraszamy! Oto link do nagrania: https://vod.tvp.pl/…/dobre-historie,odc-73-fonis,61430398