Dobry wieczór Wrocław

Dobry wieczór Wrocław to tytuł niedzielnej audycji w Radiu Wnet. Piszemy o tym, ponieważ dzisiejszego wieczoru gościliśmy właśnie w tej rozgłośni radiowej. Wprawdzie jej siedziba mieści się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, jednak od ponad roku część audycji nadawana jest ze stolicy Dolnego Śląska. Tak było też dzisiejszego wieczoru.

Na zaproszenie pani redaktor Elżbiety Ruman przedstawiciele Fundacji FONIS odwiedzili wrocławski klub Pieśniarzy przy ulicy Szewskiej. Stamtąd bowiem nadawana była audycja Dobry wieczór Wrocław.

Okazją do spotkania była dzisiejsza beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Opowiadaliśmy więc o filmie NON POSSUMUS, którego premiera odbyła się przed dwoma tygodniami. Mówiliśmy również o kulisach powstania filmu, grze aktorskiej i zaangażowaniu osób niesłyszących podczas nagrania. A ponieważ ksiądz Tomasz przyjechał do radia prosto z Warszawy, gdzie w Świątyni Opatrzności uczestniczył w uroczystościach beatyfikacyjnych, na gorąco podzielił się wrażeniami z celebracji.

Kilkudziesięciominutowa audycja przeplatana była akcentami muzycznymi. W kolejnych wejściach antenowych mieliśmy okazję powiedzieć również o działaniach i specyfice fundacji. Pochwaliliśmy się wyjątkowym gronem naszych wolontariuszy oraz opowiedzieliśmy o życiu niesłyszących i niewidomych. Na zakończenie na prośbę pani Redaktor pokazywaliśmy jak zamigać “Radio Wnet”. Okazuje się, że nauka języka migowego przez radio wcale nie jest taka prosta:) My jednak poradziliśmy sobie z tym doskonale.

Dobry wieczor Wroclaw1 - Dobry wieczór Wrocław Dobry wieczor Wroclaw 1 - Dobry wieczór Wrocław

 

Accessibility Toolbar